SEDAT BİGA

Güzelliğin Kaynağına Ulaşın

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi, No:56, Kat P1,
Bağımsız Bölüm 145
Buyaka AVM – Ümraniye / İSTANBUL

GSM: +90 532 560 14 57

[email protected]

BİZİ TAKİP EDİN!

MİKRO SAÇ KAYNAK

MİKRO SAÇ KAYNAK

Mikro kaynak bir saç uzatma yöntemidir. İnce telli orta incelikte telli ya da kalın telli saçlar için kullanıldığı gibi dalgalı düz kıvırcık uzun yada saçları kısa olan kimyasal işlemlerden yıpranmış zarar görmüş yanmış ve kopmuş saçlar için uyguladığımız bir yöntemdir.
Saç uzatma yöntemleri olarak bugüne kadar kullanılan yöntemlerin tamamı saçlar üzerinde ciddi anlamda zarar verme potansiyeline sahip iken geliştirmiş olduğumuz mikro kaynak yöntemi ile bu problemleri azaltmak daha sağlıklı görüntüye ulaşmak ve işlemleri yaptığımızda saçların zarar görme olasılığını en azı indirmek hedefi ile geliştirdiğimiz yöntemdir.


Mikro kaynak yönteminin çözmüş olduğu en önemli problemlerden biri saçların zarar görme potansiyelini en aza indirmiş olmamızdır ve kullanıcılara uygulanan donör saçların günlük kullanımda belli olmamasıdır. Tasarladığımız ve uyguladığımız mikro kaynaklar günlük kullanımda asla göremezler bunu kullanmış olduğumuz donör saçların %100 gerçek saçlardan hazırlayarak içlerinde sentetik saç kullanılmayan doğal saçlarla başardık mikro kaynak uygulamaları dışında yapılan saç uzatma yöntemlerinde karşılaşılan en önemli problem standart uygulama yapma anlayışıdır.
Yaptığımız çalışmaların her birinin dikkat çekici güzelliği ve doğallığı hiç bir uygulamada standart çalışma yapmamamızdan kaynaklanır (Haute Couture) saç tasarımıları anlayışı ile çalışıyoruz bu sebeple uygulamalarımız istisnasız olarak her müşterimizde kişiye özel çalışmalardır.
Mikro kaynaklar üretmiş olduğumuz kendi özel fırçası ile kolayca taranabilirler.Hazırlanan saçlar gerçek insan saçları oldukları için günlük kullanımda fön, maşa gibi ısıl işlemlere dayanıklıdırlar. Sıcak suda erimezler, güneşte erimezler, sahuna, hamam, buhar gibi aktivitelerde erimezler. Havuzda ve denizde kullanım talimatlarına uyulduğunda sorun çıkartmazlar. Gerçek saçlarla çalıştığımız için donör saçların doğal saçlara zarar verme potansiyeli yok denecek kadar düşüktür. Örneğin herhangi bir saç uzatma yöntemi 10 saç teline zarar veriyor ise tasarlamış ve üretmiş olduğumuz mikro kaynaklar da bu oran bir ya da iki saç teli seviyesindedir.

Saç uzatma yöntemlerinde kullanılan çok fazla teknik vardır. En yaygın olanları SİLİKON KAYNAK saçları. Saçlara yapıştırmak için silikon yapıştırıcı kullanılır, hacimleri 0,8 ile 1,2 gram arasında değişebilir en eski ve en sağlıksız yöntemlerin başında gelir çok ağır oldukları için saçlarda kopmalara sebep olurlar.
BONCUK KAYNAK NEDİR? Silikon kaynakları alternatif olarak bulunmuş bir fikirdir. Metal halkalar ile saçlara pense yardımı ile sıkıştırarak tutturulurlar. Kullanılan materyal saç dokusuna uygun olmayan metal malzemeyle hazırlandığı için saçları kopartarak ciddi anlamda zarar görmesine ve saç kaybına sebep olur.
Daha sonradan halka içine yerleştirilen koruyucu silikon da saçları korumak için yeterli olmamıştır. Saçlar üzerinde çok yoğun baskı uygulanarak tutturulur, yapıldığı anda zarar vermeye başlayan çok riskli bir üründür, saçları inçe olan insanlarda bölgesel kelliklere sebep olur.
KERATİN KAYNAK NEDİR ? Keratin bizim de mikro kaynaklar da kullanmış olduğumuz yapıştırıcının ismidir, fakat kullanılan saçların kalitesi genel olarak çok düşük olduğu için ve saçların hacimleri 0.8 ile 1 gram arasında ağırlıkları sahip olduğu için bu ürünlerin de saçlara verdiği zarar en üst seviyededir, bölgesel olarak kelliklere sebep olabilir.
TRES KAYNAK NEDİR ? Piyasada çıt çıt olarak tanınan ürünün boylarının küçültülerek boncuk kaynak yöntemindeki halkalar ile saçlara tutturulan bir saç uzatma yöntemidir kaynak yapmayı bilmeyen kuaförlerin en sevdiği üründür. Kullanım sorunlarından dolayı az tercih edilen saç uzatma yöntemlerindendir.
BANT KAYNAK NEDİR ? İsminden’de anlaşılacağı gibi yapışkanlı bir bant üzerine dizilmiş olan saçları başka bir bant ile kapatarak uygulanan bir yöntemdir. En eski yöntemlerden biridir zaman zaman moda olur kısa süre sonra tercih edilmez bir süre sonra tekrar piyasaya sürülür. Çin menşeili ürünlerin başında gelir fırınlanmış (elde kalmış artık) saçlarla hazırlanır renk değişimine hiç uygun değildir, kullanımı kolay olmadığı için en az tercih edilen yöntemdir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.