SEDAT BİGA

Güzelliğin Kaynağına Ulaşın

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi, No:56, Kat P1,
Bağımsız Bölüm 145
Buyaka AVM – Ümraniye / İSTANBUL

GSM: +90 532 560 14 57

[email protected]

BİZİ TAKİP EDİN!

SAÇ KAYNAK

SAÇ KAYNAK

Saç Kaynak ; Bayanların sıklıkla güzelleşmek için seçtikleri uzun saç sistemi, saç kaynağı ile birlikte tercih edilmektedir. Kısa saçlara sahip olan kadınların tümü uzun saç kullanmak istediklerinde saç kaynakları çeşitlerinden yaptırarak uzun saçlara kavuşabilir. Saç kaynakları sistemi ile yapılan tüm saç modelleri her zaman istenilen model uygulanabilir tipte yapılmaktadır. Dışarıdan kesinlikle saç kaynağı yaptırıldığının anlaşılamayacağı bu uygulamanın bazıları iki hafta kadar kullanılabilir iken, bazı saç kaynak uygulamaları üç aya kadar kullanılabilmektedir. Siz değerli okurlarımız için bu makalemiz içeriğinde saç kaynak hakkında bilgi vererek sizlerin saç kaynağı yaptırırken daha bilinçli olmasını sağlayacağız. Saç kaynakları uygulama işlemleri arasında en sık kullanılan uygulama boncuk yani halkalı kaynak sistemleridir. Halkalı saç kaynak sistemlerinde doğal olan saçlara sentetik veya gerçek elde edilmiş saçlar boncuklar ile birlikte tutturulmaktadır. İsteğe bağlı olarak boncuk saç kaynak modelleri üç aya kadar kullanılabilir. Tres saç kaynak modelleri için de boncuk kullanımı yapılmaktadır. Boncuk kullanımı yapılan bu sistem üzerinde saç diplerine çok az sayıda boncuk konulup uygulama sırasında saçlara çok yüksek sayıda saç takılmaktadır. Bu saç sistemini kullanmak oldukça kolaydır. Saçları çıkarma süresi sadece üç dakika kadardır.

Saç kaynak hakkında bilgi poliüretan saç kaynak sistemi ile yapılan saç kaynak uygulamalarının da oldukça sık yapıldığını bizlere göstermektedir. Fakat bu uygulama genel olarak dünyada beğeniye sunulmuş ve bazı ülkelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Hızlı bir şekilde uygulaması olan poliüretan saç kaynak modellerinin çok hızlı uygulamasının yapılabilmesine rağmen saçtan bu saç kaynağını çıkarmak çok uzundur. Bu nedenden ülkemizde poliüretan saç kaynağı çok da fazla tutulmamıştır. Keratin yani mikro saç kaynak saçın yapısına göre seçilerek uygulanan bir saç kaynak sistemidir. Bu saç kaynak sistemi mutlaka uzman bir kuaför tarafından uygulamaya konulması gerekir. Saç kaynağı denildiğinde en çok akla gelen bu sistemin yapıştırılarak yapılması doğal olan saçlara yapıştırılmış sentetik saçların uzman bir kişi tarafından çıkartılmasına gerek göstermektedir. Boncuk saç kaynaktan sonra keratin saç kaynak ve silikon saç kaynak en sık tercih edilen bir saç kaynak sistemine sahiptir.
İstanbul Saç Kaynak Merkezi ; Kadınların güzel görünmek için neredeyse yapamayacakları işlem yoktur. Kısa saçlardan uzun saçlara uzun saçlardan kısa saçlara sürekli olarak değişim gösteren saç modelleri kadınların daha çok saç kaynak işlemleri ile saçlarını uzatmalarını sağlamaktadır. İstanbul saç kaynak merkezi olarak saç uzatma sistemleri arasında; mikro saç kaynak, medikal saç kaynak, mikro keratin saç kaynak, tres saç kaynak ve boncuk saç kaynağı modelleri kullanılmaktadır. İstanbul saç kaynak merkezi bünyesinde çok kısa bir süre içinde yapılabilen bu işlemler, hijyenik ve doğal yöntemler ile yapılmaktadır. Tercihe göre saç kaynak modellerinde her renk saç kullanılabilmektedir. Saç kaynağı ile oluşturmuş olduğumuz tüm saç modelleri kullanıcıları tarafından tüm modellerde kullanılabilir.
Mikro Keratin Saç Kaynak ;Yaptırmak isteyen birçok kişi yaptığı araştırmalar sonucunda bulduğu sonuç,  Saç kaynak denildiğinde akla gelen en sağlıklı saç kaynağı çeşidi mikro keratin saç kaynak olarak bilinmektedir sonucuna ulaşmaktadır. Mikro keratin saç kaynak modelleri doğal yöntemler ile oluşturulan malzemeler ile yapıldığından insan sağlığına hiçbir zararı bulunmamaktadır. Son çağlarda kadınların kendi görüntülerine oldukça fazla özenmeleri farklı sistemlerde saç modellerini de ortaya çıkartmaktadır. Ortaya çıkan saç modellerinin çoğu uzun saç ile yapılan modeller olduğundan kısa saçlı kadınlar bu uzun saç modellerinden faydalanamamaktan muzdarip olmaktadır. Mikro keratin saç kaynak çok kısa bir süre içinde yapılabilen ve uzun süre kullanılabilen bir saç uzatma sistemi olarak uzun saç kullanmak isteyen kadınların bugün hazırlanabilip yarın kullanılabilir sistemde yapılabilen bir işlem ile oluşturulmaktadır.

Tres Saç Kaynak ; Saçlara kaynak yaparak saç uzatma sistemi son zamanlarda kadınlar arasında çok daha güzel görünmek için yaygınlaşan saç iyileştirme sistemlerinden birisidir. Kaynak saç modelleri çeşitli sistemler ile oluşturulmaktadır. Bazı saç kaynağı çeşitlerini oluşturmak için çok uzun bir süre kuaför koltuğunda oturmak gerekirken, tres saç kaynak işlemleri için çok hızlı bir şekilde saç kaynağı sahibi olunabilir. Kısa süren bir işçilik sonrasında yapılan tres saç kaynak modelleri tüm saç kaynak modelleri gibi uzun saçlı olmak isteyen kadınların kullandıkları bir sistemdir. Bu sistem çoğu zaman kuaförler ve kullanıcılar tarafından çıtçıtlı saçlara benzetilse de bu kaynak sistemi ile oluşturulmuş modellerde görünürde bir çıtçıt kullanımı bulunmamaktadır.
Boncuk Saç Kaynağı ; hakkında araştırma yapan her kullanıcı Boncuk saç kaynağı saç kaynakları arasında en hızlı işlemi yapılan saç kaynağıdır sonucuyla karşılaşmaktadır. En sık kadınlar arasında tercih edilen bu sistem saçlarını kısa kullanarak uzun saçlara sahip olmak isteyen kadınlar için mucize niteliğindedir. İstenildiği zaman saçtan çok hızlı bir şekilde çıkartılabilen boncuk saç kaynağı, özel toplantılarda, düğünlerde ve farklı ortamlarda kullanmayı tercih ettikleri renkleri de kapsamaktadır. Saç kaynakları içinde kadınların çıkartma ve takma işlemini kendilerinin yapabileceği bir sisteme sahip olan boncuk saç kaynak diğer saç kaynaklarının işlemlerine göre çok daha uygun fiyatlar ile yaptırılabilmektedir. Görüntü olarak diğer saç kaynaklarına göre hiçbir farkı bulunmayan bu saç kaynağı modelleri için saçlar ile aynı boya tonunu tutturarak kullanıcılar saçlarının tümünün aynı renkte görünmesini de sağlayabilir.

Mikro Saç Kaynak ; Kadınların daha güzel bir görüntüye bürünebilmesi için saç modellerini de aralıklı süreçlerde değiştirmeleri gerekiyor. Saç modelini değiştirmek için artık tek bir saç tipi ile değişim yapmaya gerek kalmıyor. Mikro saç kaynak saçlara ince tutamlar halinde saç kaynağı yapmayı sağlıyor. Bu sistem doğal olan saçtan neredeyse hiçbir şekilde ayırt edilemeyecek şekilde saç aralıklarına ekleme yapılarak gerçekleştiriliyor. Mikro saç kaynak,  saç kaynağı çeşitleri arasında son zamanlarda kadınlar tarafından en sık tercih edilen saç uzatma teknikleri. Erkekler de uzun saç tercih ettiklerinde mikro saç kaynak saç stili uygulayarak saçlarının olduğundan biraz daha uzun görünmesini sağlayabiliyorlar. Saç kaynağı çeşitleri hemen hemen her tipte saçlara kolaylıkla uygulanabiliyor.
Medikal Saç Kaynak ; Eski zamanlarda kadınlar saçlarını daha farklı, daha uzun ve daha değişik renklerde göstermek için peruklar takarlardı. Son zamanlarda teknolojinin de giderek gelişmesi ile birlikte saç kaynağı yaptırarak gerçek saç modellerine kavuşabiliyorlar. Kadınların son zamanlarda en sık tercih ettikleri saç uzatma sistemleri ise medikal saç kaynak ile oluşturuluyor. Saç kaynakları ilk keşfedildiği zamanlarda saçların dökülmesine ve kadınların kafalarında farklı bir nesne taşıdıkları hissine kapılmalarına neden oluyordu. Fakat değiştirilen medikal saç kaynak modelleri ile birlikte artık kadınlar kendi orijinal saçları gibi saç kaynağı yaptırabiliyorlar. Kadınların bir gün omuzlarında olan saçları diğer günlerde belinde kullanmaları hem ruhsal hem de görüntü olarak kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyor.
Saç Kaynak ; Son zamanlarda kadınlar saç kaynak yaptırarak saçlarını uzatmayı tercih ediyor. Saç kaynak kişinin doğal saçlarına sentetik veya gerçek saçlardan üretilmiş olan saçların bağlanması ile oluşturuluyor. Fakat saç kaynağın sadece bir türü değil birkaç türü bulunuyor. Saç yapısına uygun olarak seçilen bu türler mutlaka uzman bir kuaför tarafından uygulanabiliyor. Kısa saç kullanmayı seven kadınların aralıklı süreçlerde özel toplantılar, düğünler, nişan merasimleri ve doğum günleri gibi toplantılarda saç kaynağı yaptırdıktan sonra bu saç kaynağını on beş gün ila üç ay arasında saç kaynağının yapısına göre kullanabiliyor. Saç kaynak modelleri, mikro saç kaynak, silikon saç kaynak, mikro keratin saç kaynak, nano jel saç kaynak, tres saç kaynak, halka saç kaynak ve boncuk saç kaynak olarak sayılabilir. Bu saç kaynaklarından en fazla silikon saç kaynak ve boncuk saç kaynak kullanılıyor. Boncuk ve silikon saç kaynağın kullanılmasındaki neden silikon saç kaynağı daha az bir sürede ve daha az maliyetle yapılıyor. Fakat silikon saç kaynak çok da fazla ısıya dayanıklı olmadığından on beş gün kadar dayanabiliyor. On beş gün sonra silikon kaynak saçtan mutlaka uzman bir kuaför yardımı ile çıkartılması gerekiyor. Aksi takdirde kişinin kendi doğal saçlarına zarar gelebiliyor.

Boncuk saç kaynak ise isminden de anlaşıldığı gibi, kişinin doğal saçına özel boncuklar ile tutturulan bir saç kaynak modelidir. Saç kaynak modellerinden en fazla kullanılan bu model, kullanıcılar tarafından üç aya kadar kişinin doğal saçlarına bağlı olarak kalabilir. Boncuk saç kaynağının bir başka avantajı ise saç kaynağının isteğe bağlı olarak bazen çıkartılıp bazen de tekrar takılabileceğidir. Saç kaynakları kişinin kendi doğal saçları gibi model yapmaya, yıkamaya ve boyamaya müsait olan saçlardır. Son zamanlarda genç kadınlar arasında saç rengi olmayan zıt renkler boncuk saç kaynak, silikon saç kaynak ve tres saç kaynak olarak kullanılması yayılmış bir modeldir. Saç kaynağını renkli yaptırmak isteyen kadınlar genellikle zıt renkler olan yeşil, mavi, kırmızı, portakal rengi ve limon sarısı kullanmaktadır.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.