Menu


Ombre nedir?

Ombre işlemi son yıllarda en çok tercih edilen saç renklendirme işlemlerinin başında gelir. Ombre kelimesi Fransızca kökenli olup, gölge anlamına gelmektedir. Çoğunlukla sarışın olmak için tercih edilen bu işlem, en basit anlatımıyla koyu renklerden açık renklere doğru saç diplerine 5 ile 15 santim mesafede yapılan renklendirme işlemidir.

Ombre Kimlere Yapılır?

Kişiselleştirilebilme özelliğinden dolayı ombre, son dönemde oldukça yaygın bir renklendirme işlemi haline gelmiştir. Saç stiliyle kendini ifade etmek isteyen her yaştan kadına kolaylıkla yapılabilir.

Kullanıcının yaşam tarzına göre çok açık renklerle yapılabildiği gibi koyu renklerle de yapılabilir. Rengin açık veya koyu olması yapılan işlemin ismini değiştirmez. Ombre işlemi ismini, yapılan renklendirmenin yoğunluğundan alır. Boyalı saçlarda uygulama yapıldığı gibi daha önce hiç boyanmamış saçlarda da uygulama yapılabilir.

Ombre Nasıl Olmalıdır?

Aylık düzenli olarak dip boyası yapılan saçlarda ombre işlemi zorlayıcı bir tekniktir. Dip boyası yapılan saçlarda en yaygın olan şikâyet, ana saç rengi üzerinde oluşan kızıl veya turuncuya dönük yansımalardır. Bu tarz şikayetlerin olmaması için uygulama konusunda deneyimli olan uzmanlar bulmak çok önemlidir. Saçlarınızın sağlığı ve görünümü açısından, ombre uygulamasını kimin yaptığı çok önemlidir.

Ombre uygulaması; kullanıcının tercihi doğrultusunda, ana saç renginden üç ile on ton arasında, bazen on iki ton daha açık renklerle yapılabilir. Yoğun açılmış olan saçlarda gri, buz beyazı ve platin gibi tonlar kullanılabilir. Renk tercihi ne kadar açık olursa saçların zarar görme potansiyeli o kadar artacaktır. Mikro saç kaynak işlemleri için Sedat Biga Hair Studio’ya gelen misafirlerimizin çoğunluğu bu tercihlerde ısrar eden hanımlar veya “ben yaparım bir şey olmaz” diyen ‘en iyi kuaförler’ in zarar verdiği saçlar oluyor. Ombre saçların yansıma tonları, kişiye özel tasarlanmalıdır. Ağaçların arasından süzülen ışıkları gözlerinizin önüne getirirseniz, ombre işleminin nasıl olması gerektiğini hissedebilirsiniz.

Ombre İşlemi Nerede Yaptırılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ombre uygulamaları, saçların sağlığına en çok zarar verme potansiyeli olan renklendirme işlemlerinin başında gelir. Bu sebeple deneyimli olmayan ellerde yapılan ombre çalışmaları, çok ciddi saç sorunlarına sebep olabilir. “Nasıl olsa Sedat Biga Hair Studio var, giderim, saçlarımı mikro kaynak ile uzatır” diye düşünmeyin! Ombreden yanmış saçların eski sağlığına kavuşmaları iki ile dört yıl arasında değişmektedir. “Ombre nerede yapılır?” sorusunun en doğru cevabı “deneyimli ellerde” olmalıdır. Bu sebeple, araştırma yapıyorsanız, bu konuda uzmanlığına güvendiğiniz yere gitmeye dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Renklendirme işlemlerinin en iddialı servislerinden biri olan ombre, hatalı yapılması halinde düzeltilmesi ve saçların eski haline döndürülmesi çok zor bir hizmettir.

Ayrıca ombre uygulaması, kullanıcı ile kuaförün birbirini doğru anlamaları gereken önemli bir renklendirme hizmetidir. Yanlış kurulan iletişim, ombre uygulamalarında yapılan hatalı işlemlerin sebepleri arasında büyük çoğunluğu oluşturur. Bu sebeple uygulamayı yapan kuaförün iletişim yeteneği yüksek olmalıdır.