Menu

Sedat Biga, Mikro Kaynak ve Medikal Kaynak yöntemlerinin Türkiye’deki öncüsü ve ilk uygulayıcısıdır.

1990 yılından beri sektörün içinde olan Sedat Biga, ünlü modacılar Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Vural Gökçaylı, Barbaros Şansal, Cengiz Abazoğlu ile ortak projelerde yer almıştır.

Eurovision Şarkı Yarışması, Japonya’da Türk Yılı “Moda Show”, Paris’te Haut Coiffeur Français Moda Show ve Rotterdam’da Hollanda Kraliçesi onuruna düzenlenen özel defilerde saç tasarımları yapmıştır.

Uluslararası akademilerden alınmış kesim ve renklendirme uygulamaları konusunda sertifikalara sahip olan Sedat Biga, yurtiçinde ve yurtdışında açmış olduğu salonlarda saç tasarımı yapmaktadır.

Mikro Kaynak ve Medikal Kaynak alanında ar-ge çalışmalarını 2015 yılında başlatıp 2016 yılında sonuçlandırarak Türk kuaförlük sektöründe önemli bir dönüşümün öncüsü olarak anılmaya başlamıştır. Tasarladığı ve formüle ettiği renkleri isimlendirerek sektörde ürün algısının oluşmasında fikir öncüsü olarakta kabul edilir.

Başlıca Çalışmalarını; “Mikro kaynak, Ayışığı ombre, Ruken kumralı, Ruken kumralı ombre, Kumral gri, Kumral gri ombre, Kumral bej, Kumral bej ombre, İrlanda bakırı, İrlanda bakırı ombre” olarak sıralamak mümkündür. 

Kariyerinin 7 yılını saç kesimi ve renklendirme teknikleri eğitmeni olarak geçirmiş olması sebebi ile personel yetiştirme konusunda ayrı bir uzmanlık alanına sahip olan Sedat Biga, deneyimlerini iş arkadaşlarına iletme ve yönetici yetiştirme konusunda sihirli değneğe sahiptir…

Saçlarının sağlığını, saçındaki renk ile istediğin renk arasındaki ton farkı belirler.