Menu
Blog / HİZMETLERİMİZ

MEDİKAL SAÇ KAYNAK

MEDİKAL SAÇ KAYNAK NEDİR?

Medikal Saç Kaynak; ince telli, seyrek, kırılgan ve çok ciddi zarar görmüş, yanmış ve kopmuş saçların tedavisine yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Diğer tüm saç kaynak çeşitlerine göre çok daha küçük boyutlara sahiptir. Saçlarda ağırlık yapmaz, saç derisine batmaz, kolayca taranabilir ve saçlar toplandığında dışardan görünmez.

Medikal Saç Kaynak, saç sağlığını olumsuz etkileyen fiziksel veya psikolojik hastalıkların tedavisine yardımcı olmak için 2019 yılının başından itibaren Sedat Biga tarafından kullanılmaya başlanan bir saç uzatma ve yoğunlaştırma tekniğidir.

Saç uzatma teknikleri içinde, ince telli saçların dokusuna en uygun yöntem Medikal Saç Kaynak yöntemidir. Silikon kaynak, keratin kaynak, tres kaynak, boncuk kaynak, nano ring kaynak ve nano kaynak gibi daha birçok saç kaynak yönteminin ince telli saçlara verdiği zararı vermez. Hatta diğer saç kaynak çeşitlerinin zararlarını büyük ölçüde ortadan kaldırır.

Sedat Biga tarafından ince telli ve çok ince telli saçlar için tasarlanan Medikal Saç Kaynak, saç dökülmesine sebep olan hastalıkların tedavisine ve hastalık sonrasında yeni çıkan saçların iyileşmesi ve tekrar uzayabilmesine yardımcı olur.

Halk arasında ‘saç kopartma’ diye bilinen ve genellikle kadınlarda görülen trikotilomani hastası çok sayıda misafirimiz oldu. Bu rahatsızlık çoğunlukla ergenlik döneminde başlayan ve saç sağlığına çok büyük zarar veren psikolojik sorunlardan biridir. Trikotilomani hastalığından kurtulmaya karar vermiş ve doktorlarıyla başladıkları tedavi sürecindeki misafirlerimizde, Medikal Saç Kaynak yöntemi sayesinde oldukça başarılı sonuçlar aldık.

Ayrıca Androgenetik alopesi (erkek tipi saç dökülmesi) yaşayan ve tedavi sürecindeki kadınların saçlarının yoğunlaştırılması ve uzatılması Medikal Saç Kaynak yöntemiyle mümkündür. Aynı şekilde onkoloji tedavisi sonrası ilaç kullanımına bağlı dökülen saçların uzatılması için Medikal Saç Kaynak ve Mikro Saç Kaynak yöntemleri etkili sonuçlar vermektedir. Bu linkte yer alan videoda bir örneğini izleyebilir, diğer onlarca çalışmamızın videolarını Instagram ve Youtube hesaplarımızdan inceleyebilirsiniz.

Tüp mide gibi ameliyatlar sonrası kullanılan ilaçlar sebebiyle yoğun saç kaybı yaşanmaktadır. Yeni çıkan saçların sağlıklı uzaması ve gelişmesine yardımcı olmak konusunda Medikal Saç Kaynak yöntemiyle çok olumlu sonuçlar elde ettik.

Bize hastalarını yönlendiren doktorlarımızdan aldığımız destekle Medikal kelimesini kullanmayı uygun gördük. Uzun süren çalışmalar sonucu ortaya koyduğumuz iyileştirici etkileri, Sedat Biga Youtube kanalında ve Instagram hesabında yayınlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.